HABERLER

Hyundai Özel Servis Ankara

Hyundai Özel Servis Ankara
 • Tarih: 08 - Mart - 2021

Hangisi daha iyi, daha düşük bir sınıftaki yeni bir araba mı? Yoksa daha iyi bir donanıma sahip daha yüksek bir sınıftan bir araba mı?

Hangi arabanın yeni veya kullanılmış olarak alınacağına karar vermek finansal ve psikolojik bir karar olacaktır. İkinci seçenek kesinlikle açık ve nettir. Sonuçta, elinizde çok küçük bir miktar olması, yalnızca kullanılmış bir arabayı satın almanızı sağlayacaktır.

İlk soru biraz daha karmaşık olabilecektir. Çünkü sıfır araba almaya karar verdiğinizde birçok farklı seçenekle boğuşmak durumunda kalacaksınız. Hyundai Özel Servis Ankara hizmeti veren firmalar bu seçenekleri değerlendirmeniz ve daha rahat karar vermeniz için birçok fikir vermektedir.

Hyundai Özel Servis Ankara hizmeti veren firmalardan elde edilen bilgiler sayesinde şimdi sizlere sıfır bir araba almanı avantajlarından ve dezavantajlarından bahsedeceğiz.

Sıfır bir araba almanın avantajları

 1. Yeni bir arabaya sahip olmak, kullanılmış olandan daha güvenilirdir ve çok daha az arızalanma sorunu ile mücadele etmek zoruna kalırsınız.
 2. Arızalar, sahibinin istediğinden daha sık meydana gelse bile garanti kapsamında olacağından dolayı ek masraf çıkarmaz.
 3. Yeni bir araba satın alırken, belirli bir değişiklik ve bir dizi gerekli seçenek seçmek mümkündür. Sipariş verme durumunda tasarım seçenekleri daha da genişler ve istediğiniz özelliklerin araçta olmasını sağlayabilirsiniz.
 4. Yeni arabanın ilk sahibi siz olacağınızdan dolayı herhangi bir şüpheniz olmayacaktır. Özellikle sizden önce kaza yapmış mı, trafik ya da farklı borçları var mı ya da bunun gibi çeşitli soruların aklınıza gelmesinden kurtulmuş olursunuz.
 5. Sıfır aldığınız bir arabayı satma zamanı geldiğinde, eski bir arabadan daha kolay satabilmeniz mümkün olacaktır.
 6. Hyundai Özel Servis Ankara hizmeti veren firmalar yeni bir araba alırken kredi almanın daha kolay olduğunu vurgulamaktadır.

Sıfır bir araba almanın dezavantajları

 1. Yüksek fiyatlı olabilmektedir. Otomobil bayisinden çıkmasından itibaren sıfır bir arabanın fiyatı otomatik olarak % 10-30 oranında düşer.
 2. Ek maliyet gerektiren yeni bir arabanın ek donanımına olan ihtiyaç duyulabilir.
 3. Yeni bir araba, genellikle araba hırsızları için artan bir ilgi nesnesi haline gelir.
 4. Yeni otomobiller arasında bile başarısız olanlar karşımıza çıkabilir ve garantiyi sürdürme şartlarıyla dikkatsiz bir hizmete bağlı olduğu ortaya çıkarsa, o zaman yeni ürün mal sahibi için gerçek bir sorun haline gelebilir. Bayi hizmetinin belirli bir aşamasındaki zaman, ahlaki ve çoğu zaman finansal maliyetler o kadar kritik bir düzeye ulaşır ki, müşterinin özel bir araba servisi ile iletişim kurması bazen daha karlı olur.
 5. Süpernova modellerinde uygulanan süper modern teknolojilerin, zamanın tüm testlerini geçmek için her zaman zamanı yoktur. Bu nedenle, normal çalışma sırasında taşıyıcıları sistem arızaları yaşayabilir. Bu çoğunlukla elektronik ve yazılımla ilişkilidir. Sorunun karmaşıklığı, yenilik nedeniyle her hizmetin sorunu doğru bir şekilde teşhis edip çözememesidir.