HABERLER

Mitsubishi Özel Servis Ankara

Mitsubishi Özel Servis Ankara
  • Tarih: 15 - Mart - 2021

İnsanlar araba satın almak istediklerinde genellikle iki seçenekleri bulunmaktadır. Kişi ya sıfır bir araba alacaktır ya da ikinci el bir araba alabilecektir. Bu durumda genel değerlendirmeler yapıldıktan sonra kolaylıkla karar verilebilir.

Mitsubishi Özel Servis Ankara firmalarından alınan bilgiler doğrultusunda sizler için ikinci el araba almanın avantajlarını ve dezavantajlarını sıralamaya çalıştık. Bu durumda genel olarak değerlendirme yaparak hangi seçeneğe karar verebileceğinizi de belirleyebilirsiniz.

Özellikle sıfır araba almak için, ikinci el araba için ayırmak durumunda olduğunuzdan çok daha fazla para ayırmanız gerekecektir. Bundan dolayı ikinci el araba alabilecek bir bütçeye sahipseniz, o zamanda en azından avantaj ve dezavantajları göz önünde bulundurabileceksiniz.

İkinci el araba satın almanın avantajları

  1. İkinci el araba almanı en büyük avantajlarının başında düşük fiyatı gelmektedir. Üstelik bir de pazarlık konusunda iyiyseniz o zaman çok daha iyi fiyatlara sahip olabileceksiniz.
  2. Bu durum aynı zamanda daha uygun fiyatlı bir segmentteki yeni bir otomobille aynı paraya daha yüksek sınıf bir arabanın sahibi olma fırsatı sunacaktır.
  3. Kullanılmış bir araba seçtiğinizde, benzer fiyatlı yeni bir arabada bulunmayacak ek seçeneklerin olmasına sahip olabileceksiniz.
  4. Kural olarak, kullanılmış bir araba önceki sahibinin ihtiyaç duyduğu her şeyle donatılmıştır. Alarm, halılar, örtüler, renklendirme vb. gibi çalışmaların tamamlandığı bilinmektedir. Bu konuda Mitsubishi Özel Servis Ankara firmalarından gerekli olan bilgileri daha ayrıntılı bir şekilde edinebilirsiniz.
  5. Belirli iş türleri için fiyatları artırabilecek bir bayinin zorunlu hizmetinin olmaması da sizin için büyük bir avantaj olacaktır.

İkinci el araba satın almanın dezavantajları

  1. Arabanın gerçek teknik durumunu teşhis etmede zorluk yaşayacaksınız. Bazı sorunlar gizlidir ve ancak küçük bir işletim deneyiminden sonra keşfedilebilir. Çoğu zaman oto eksperler dahi bu sorunların tespit edilmesine yardımcı olamazlar. Bunun için en ideal tercih ise Mitsubishi Özel Servis Ankara firmalarından yardım almanız olacaktır.
  2. İkinci el araba satın almanız aynı zamanda yeni tamir masraflarını da satın almanız anlamına gelecektir. Özellikle bu durum aracın ne kadar eski olduğuna bağlı olarak bu riskte artabilecektir.
  3. İyi gizlenmiş ciddi kazalar olabilir. Bu durum her ne kadar kullanıma engel olmasa da sizin yeniden satmanız durumunda zorlanmanıza neden olabilir.
  4. İkinci el araba satın alırken bankalardan kredi alma durumunuz oldukça düşük olacak ya da hiç kredi alamayabileceksiniz.