HABERLER

Nissan Özel Servis Ankara

Nissan Özel Servis Ankara
  • Tarih: 16 - Mart - 2021

Genel anlamda bakıldığında günlük yaşam içinde sedan ya da hatchback araçların kullanıldığı düşünülüyor olsa da aslında farklı araç tiplerinin de kullanıldığı bilinmektedir. Nissan Özel Servis Ankara hizmeti veren firmalarda genel anlamda farklı araçların kullanılma potansiyelleri ele alındığında bunlar arasında en fazla tercih edilen iki farklı seçeneğin ortaya çıktığı bilinmektedir

Bu kapsamda minivan ve SUV seçenekleri bulunan araçların sedan ve hatchback araçlardan daha fazla alana sahip olmak isteyen kullanıcılar tarafından tercih edildiği bilinmektedir. Nissan Özel Servis Ankara hizmeti veren firmalardan elde edilen bilgiler göz önünde bulundurulduğunda bu iki tipin hem geniş kapasiteye sahip olmaları hem de arazi koşullarına uygu olmasından dolayı tercih sebebi olduğuna dikkat çekmektedir.

Minivan ve SUV

Kullanılabilir alanı artıran tek hacimli minivanlara (ve büyük vücut dönüştürme yeteneklerine sahip akrabaları, multivanlar) dönüştürüldü. İkincisi, arazi kabiliyetini artırdı ve bu, geniş yerden yüksekliği, yüksek geometrik arazi kabiliyeti, dört tekerlekten çekiş vb. özellikleri olan SUV (bazen SUV-Sport Utility Vehicle olarak da adlandırılır) olarak ifade edilebilir. 

Bununla birlikte, bazen bu yönler kesişir ve arazi yetenekleri artırılmış bir multivan elde edersiniz. Bu tür modelleri seçerken, otomobil bir binek otomobil gibi görünse bile, fazla yolcu alma kapasitesi olduğundan dolayı, B sınıfından farklı bir ehliyet almanız gerektiği unutmamalısınız.

Ucuz benzin döneminde altın çağına ulaşan, piyasa taleplerine yenik düşen minivan ve SUV'lar, vücut şeklini korurken zamanla küçülmeye başladı. Böylece, orta ve küçük temsilcileri piyasada görülmeye başlamıştır.

SUV'lerin diğer iki tip gövde ile benzerlikleri vardır. Pikap kamyonlar (bir SUV ve bir kamyon arasındaki orta seçenek) genellikle arkası kargo platformu olan üç kutulu kamyonlardır. Teknik olarak, SUV'lardan biraz daha basitler, çünkü arazide olmaları gerekmiyor, sadece asfaltsız yüzeyde sürebilmeleri gerekiyor. Bu nedenle giderek artan şekilde dört tekerlekten çekişsiz konfigürasyonlara sahipler. 

Nissan Özel Servis Ankara hizmeti veren firmalardan elde edilen bilgilerde Crossover'lar da çeşitli boyutlarda olabileceği ifade edilmektedir. Maliyet açısından, mekanizmaların varlığından dolayı genellikle SUV'ler daha pahalıdır ve ayrıca servis sırasında daha pahalıdırlar. Crossover'lar harcama açısından çok daha ekonomiktir.